Чекаючи зустріч на “Дорозі зі скла”

8 квітня 2012 року. Клуб RESPUBLICA

Один мій приятель, чиї музичні смаки коливаються в діапазоні від фламенко і босанови до дез-металу, видав сьогодні: “Сашко! Я нарешті послухав ті пісні, які є в зустрічі, куди ти запрошуєш! Так це жесть! Я піду обов’язково!”

Йдеться про концерт сестер Тельнюк, який творча група “Своєрідне Коло” організовує в Запоріжжі, і який відбудеться уже за два тижні, а саме 26 травня.

Будемо відвертими, на превеликий жаль, сестер Тельнюк знають у Запоріжжі погано, принаймні, не так добре,  як хотілося б. Так, у 2007 році на їхньому концерті в Палаці Піонерів була повна зала людей, але то було давно. А музика цього дуету не звучить по радіо, кліпи не крутяться по М1. Шанувальники, в основному, слідкують за творчістю Галі і Лесі в інтернет-просторі. Та 5 років (рахуючи з останнього і єдиного до сьогодні концерту в Запоріжжі, якщо не брати до уваги фестиваль “Червона рута-91”) — достатній термін, щоб з’явилось і нове покоління слухачів, готових сприймати інтелектуальну і вишукану творчість сестер. Саме тому творча група “Своєрідне Коло” взялась за організацію концерту, на якому сестри Тельнюк презентують запоріжцям абсолютно нову програму на вірші сучасної української письменниці і поетеси Оксани Забужко “Дорога зі скла”.

В очікуванні дати “ікс” я перечитала багато інтерв’ю з сестрами, переслухала багато пісень в інтернеті, і старих, і нових. Так би мовити, готую сприйняття. Бо їхні пісні мають цікаву властивість, принаймні для мене. Звісно, є такі, що чіпляють з першого разу. Але більшість — спочатку приголомшує: незвично, дивно, незрозуміло… Не знаю, як ставитись. Гм, гм… Щось змушує повертатись до прослуховування знову і знову. І от я вже не помічаю, як пісня мене полонила і захопила. Я вже наспівую її. Тішуся рядками тексту. Подумки поринаю в музику. І тоді думаю: але ж це дивовижно! Неймовірно! Треба, щоб це почув іще хтось!

За що я люблю і поважаю сестер Тельнюк — так це за сміливість у творчості. Вони не бояться виходити за рамки загальноприйнятого формату (що це? хтось мені пояснить? чому те, що змушує мозок замислитись а душу очиститись, — вважається в нашому суспільстві неформатом?) і жанру попереднього альбому (кожна нова програма, новий альбом цього дуету — це якийсь експеримент, щось справді геть нове!). Їхня творчість — це виклик обмеженості, примітиву, вульгарності, які сьогодні сприймаються як норма, особливо якщо загорнути їх в яскраву обгортку. Дехто звинувачує сестер в надмірному снобізмі, мовляв, варто бути простішими, в чомусь — грубішими, адже це зробить їх “ближчими до народу”. Та, наскільки я можу судити з численних інтерв’ю, Галя і Леся, постійно вдосконалюючи власну майстерність і піднімаючи планку собі, так само піднімають її для свого слухача. Отже їхній шанувальник росте разом з ними.

Підбиваючи підсумок, хотілося б просто назвати кілька резонів, чому варто відвідати концерт сестер Тельнюк 26 травня в ДК “Металургів”:

1. Ти любиш неординарні, вишукані, глибокі тексти

2. Цінуєш майстерність виконавця і його повагу до слухача.

3. Готовий сприймати творчий експеримент.

4. Тебе чарує звук віолончелі (а саме віолончель буде провідним інструментом, що створить атмосферу інтимності, таємності та відвертості на крихкій “дорозі зі скла”, якою поведуть нас сестри).

5. Ти підтримуєш своє, рідне, українське, якісне і абсолютно професійне!

6. Не кажучи вже про те, що ти просто є шанувальником цього чудового жіночого дуету!

А якщо ти досі  в сумнівах, то… Краще все одно іди на концерт! Бо, як кажуть, ліпше шкодувати про те, що зробив, аніж про те, що НЕ зробив. Але, я впевнена, шкодувати не доведеться. До зустрічі на концерті! Вже скоро!

З питань придбання квитків дзвоніть: 068-448-20-58

Вас також може зацікавити

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *