Фільм “Холодний Яр. Воля України — або смерть!” покажуть у Запоріжжі

Фільм "Холодний Яр. Воля України — або смерть!" покажуть у Запоріжжі
Фільм “Холодний Яр. Воля України — або смерть!” покажуть у Запоріжжі

Всеукраїнська громадська організація «Не будь байдужим!» презентує в Запоріжжі короткометражний фільм за твором Юрія Горліс-Горського «Холодний Яр. Воля України — або смерть!» про черкаських героїв визвольної боротьби на початку 20 ст., знятий спільно з продакшн-студією «Диваки production».

У 17-20 роках минулого століття повстанці організувалися задля захисту своїх земель від загарбників, заснувавши Холодноярську республіку. Чисельність армії «холодноярців» тоді сягала від 15 до 30-ти тисяч. Бійці називали себе козаками, а ватажків – отаманами. Вони воювали і з «денікінцями», і з більшовиками, виборюючи право на самостійність і незалежність. Холодний Яр було знищено радянською владою у 30-ті роки 20 сторіччя.

Продюсер фільму Галина Химич зазначає, що сюжет фільму тісно перетинається з сучасними подіями: «Я не можу навести іншого прикладу фільму, що ми робили, який так перегукується з сучасними подіями!»

Фільм “Холодний Яр” особливо цікавий тим, що зняли його завдяки спільнокошту: від слюсаря-сантехніка до власника фірми люди скидались по 20 і більше гривень на всі витрати, пов’язані зі зйомками, а самі актори фільму відпрацьовували по 7-8 годин безкоштовно. Це було зроблено заради однієї мети — показати суспільству, що навіть маленька група людей може йти проти системи, проти свавілля тоталітарної, деспотичної машини влади, якщо за їх спинами весь народ!

30-31 березня фільм покажуть у Запоріжжі! Після показів відбуватиметься обговорення як самого фільму, так і актуальних соціально-культурних тем.

Фільм подивились вже у багатьох містах України, навіть у Слов’янську та Краматорську після їх звільнення від терористів. І дуже хочеться, щоб ця культурна та просвітницька подія не оминула Запоріжжя. Покази відбудуться за рахунок спільно зібраних коштів від небайдужих громадян, тобто нас з вами. Для реалізації проекту в Запоріжжі необхідно зібрати близько 5 000 грн. Тож давайте разом доведемо, що наше місто — це не тільки заводи та погані дороги, а й осередок відродження української культури. Зібрані гроші підуть на проїзд, проживання, харчування та інші поточні витрати.

Реквізити для матеріальної допомоги проекту:
5168 7572 0450 3348
Петрова Вікторія Юріївна
099 770 81 71

Фільм представлятимуть:

  • Владислав Куценко (Харків-Київ), керівник військово-історичного клубу “Повстанець”, історичний реконструктор. Він та його команда відтворюють Перші визвольні змагання (1914-1924 рр);
  • Юрій Митрофаненко (Кіровоград), кандидат історичних наук, старший викладач кафедри теорії і методики середньої освіти Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. В. Сухомлинського, вчитель історії, науковий консультант фільму “Холодний Яр. Воля України — або смерть!”;
  • Оксана Левкова (Київ), кандидат наук із соціальних комунікацій, директор ВГО “Не будь байдужим!”, продюсер фільму “Холодний Яр. Воля України — або смерть!”, організатор і курато близько 300 різноманітних і різноформатних заходів, кампаній і проектів, спрямованих на популяризацію української мови, культури та історії в “нешароварний” спосіб.

В Запоріжжі планується показ фільму і обговорення для учнів Січового колегіума, ліцею “Захисник” та колегіуму “Елінт”.

Для широкого загалу:

30 березня о 18-00
прес-конференція і показ у кіноклубі “Сходження” (адреса:). Запрошуються журналісти, а також всі зацікавлені! Вхід вільний!

31 березня о 12-20
показ фільму і дискусія в Класичному приватному університеті (адреса: Жуковського, 71). Запрошуються всі зацікавлені. Вхід вільний!

Вас також може зацікавити

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *