Колись я любила Росію

Піймала себе на такій думці. А я ж колись любила Росію. Справді вважала росіян і українців братськими народами, слов’яни, всє дєла… А оце зараз думаю. Яка це маячня про слов’ян. Хто такі СУЧАСНІ росіяни? Про який союз слов’янських народів вони говорять? Справжніх слов’ян в РФ меншість, чи я помиляюсь? Це багатонаціональна країна, більша частина якої лежить в Азії. То навіщо оця казочка про братів-слов’ян? Ну, добре, сама ця казочка позбавлена логіки, грець з ним. Так мило обурюються росіяни нашій “ворожості”. Вони кажуть, яка може бути ворожість між братами. Це якась в них національна шиза, роздвоєння особистості державного масштабу. Одна рука намагається тебе обійняти, а інша холоднокровно встромляє в спину ножа. А чому ти раптом такий ворожий? Ми ж брати-слов’яни!
Так, колись я любила Росію. Я так само називала радянських людей “русскімі” і не бачила в цьому суперечностей. І тепер Росія-спадкоємиця СРСР без докорів сумління привласнила собі все, що колись називалось совєцьким: наукові здобутки, імена героїв, культурні надбання… І нинішні “русскіє” мені дорікають тим, що гасло “Слава Україні – героям слава” надто нахабне для народу, в якого і героїв нема. Це якась нація-крадій. Вони крадуть твою історію, і тобі ж потім “прєд’являют”, що ти нічого не маєш.
Я завжди казала, що розділяю владу і народ, що Кремль – це не вся Росія, але дедалі більше я переконуюсь, що таки росіяни мають адекватну собі владу. От тільки не треба казати “а у вас!” І не треба це казати, в першу чергу, тому, що це не ми припхались у вашу країну з автоматами і танками “відновлювати справедливість”. Колись я любила Росію і поважала російський народ, а зараз мені не хочеться мати з ним нічого спільного. І не Бандера в цьому винен, і не Америка, а Росія.

Вас також може зацікавити

2 thoughts on “Колись я любила Росію
  1. Сашо, я могла б підписатись під кожним твоїм словом! Саме так радикально і мої думки змінились за останній рік.
    І зараз навіть соромно, що я могла ставити свою націю на один щабель з нацією-зрадників.
    Зараз думаю, що всього цього можна було чекати, якби ми всі не закривали очі. А я ще ображалась на тата, який останні роки попереджав, що Росія – це міна під боком, яка все скоро має вибухнути…

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *