ЛітСереда — найцінніше, що я привезла з собою з Луганська”

Олена ОльшанськаПро ЛітСереду багато говорилося й писалося. На завершення першого сезону проекту хочеться підсумувати усе, так би мовити, підвести риску.

Проект “Літературна Середа” я привезла з собою з Луганська, як одну з найбільших цінностей.
29 жовтня 2014 року відбулась перша Літературна Середа у Запоріжжі. З того дня почалась історія, яка триває досі, і маю надію, що буде тривати й надалі.
На момент старту ЛітСереди кількість знайомих мені людей у Запоріжжі я могла перерахувати на пальцях однієї руки. Дехто мене підтримав і навіть пообіцяв прийти на перший вечір. Дехто був відверто проти і намагався мене відмовити, але на першу ЛітСереду все одно прийшов. Тоді, у жовтні минулого року, я не будувала великих планів. Складно щось планувати, коли твоє усталене та звичне життя полетіло шкереберть. Тоді я зрозуміла, що насправді означає вислів “жити одним днем” і яка це радість – бути живим. Жити! Жити і не боятися!
Вважаю будь-який біль та випробування, що посилає нам доля, невипадковими. Випадковостей взагалі не існує у цьому житті! Кожна ситуація є уроком. Питання полягає лише в тому, що ми зможемо з нього винести. Літо й осінь 2014 року були багатими на уроки. І от що я зрозуміла:
1. Нічого, абсолютно нічого у нашому житті не буває вічним.
2. У будь-який момент все може закінчитися (при чому ніхто не запитає, чи готовий ти до цього)
3. Вірити можна лише перевіреним людям і своєму серцю.
4. Якщо хочеш щось зробити, треба робити це тут і зараз, не відкладаючи до кращих часів, тому що … (див. пункт 2)
5. Навіть найбільший біль минає.
Перестрибнувши через прірву і фактично розпочавши життя з чистого аркуша, сприймаєш світ інакше. Мені здається, що сніг ніколи не був таким пухнастим, як цього січня, а бузок ніколи не квітнув так, як цього травня. Я почала більше спостерігати, помічати більше чудесних дрібниць, якими сповнений кожен день. Часто ловлю себе на думці, що відчуваю радість, коли просто дивлюсь на небо, вдихаю пахощі квітки або зриваю з дерева стиглі черешні. Мені подобається слухати, як шумить вітер, і спостерігати, як іде дощ і як зеленіє вмита трава. Кожен день інакший. І кожен день прекрасний, бо новий. Новий, а отже найкращий!
Щотижня новою, а отже й найкращою була ЛітСереда. З 29 жовтня (перша ЛітСереда) і до 3 червня (закриття сезону) відбулося 30 неповторних вечорів. Уявіть собі, це ніби цілий місяць щодня читати одне одному вірші! Жодного разу не повторювалася тема. Були ЛітСереди, присвячені творчості певних поетів: Єсенін, Маяковський, Бродський, Асадов, Костенко, Шевченко, митці доби Розстріляного Відродження, сучасні автори і т.д. Були тематичні ЛітСереди, присвячені дитинству, щастю, коханню, свободі, мандрівкам тощо. Найяскравішими були Різдвяні літературні вечорниці, коли ми не лише читали улюблені поезії, а й ворожили, та маскарад до дня святого Валентина. Була ЛітСереда під назвою “Крим наш”, а передостанній вечір у цьому сезоні був присвячений темі Донбасу.
Сім з половиною місяців тривав перший сезон мого проекту у Запоріжжі.
Навіть кав’ярня, в якій ми починали проводити наші заходи, за цей час змінила назву.
До Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва ЛітСереда переїхала лише з кінця грудня 2014 року. На той момент, за два місяці існування проекту, вже був сформований колектив молодих поетів-літсередівців. Проте кожної середи до нас приєднувались нові учасники. Приємно чути вихваляння типу: «Я ходив на ЛітСереду, коли вона ще була в Кофі Лайфі!»
ЛітСереда допомогла мені не впасти в депресію після переїзду (без допомоги психологів чи тренерів). Вона подарувала мені багато цікавих зустрічей та знайомств. Саме вона допомогла мені знайти друзів і навіть влаштуватися на роботу. Більшість з того, що я маю зараз, я отримала завдяки ЛітСереді.
Найкращі ліки, які я б порадила кожному, це творчість, робота і любов. У моєму випадку ці три складові поєднались в одну – в Літературну Середу.

P.S.  Творча команда “Своєрідного Кола” щиро сподівається, що восени ЛітСереда розпочне новий сезон, ще цікавіший і насиченіший, ніж перший. Успіхів тобі, Оленко!

Вас також може зацікавити

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *