Природний Незалежник – 2010. Як запоріжці святкували День Незалежності

Природний незалежник-2010Чомусь вкотре День Незалежності у Запоріжжі пройшов майже тихо і непомітно. Вигляд центральної площі міста, Фестивальної, нічим особливо святковим не відрізнявся. Щось собі тихенько відбулось без зайвого пафосу і галасу в Дубовому Гаю (хор поспівав, віршики почитали…). Таке відчуття, що нам має бути соромно святкувати День Незалежності.

Але на щастя, завдяки небайдужим людям, цей день не став просто черговим вихідним і запоріжці все ж таки мали змогу згадати, що за свято Україна відмічає 24 серпня. Так, наприклад, хлопці та дівчата з організації “Небо” напередодні роздавали на вулицях синьо-жовті стрічки, а безпосередньо у День Незалежності спільно з іншими патріотичними силами і звичайними небайдужими запоріжцями пройшлися по проспекту Леніна урочистою ходою з державними прапорами та у вишиванках.

Увечері ж у всіх охочих була можливість зібратись широким колом друзів та відсвяткувати 19 років нашої держави гарною музикою і спілкуванням! Творча група “Своєрідне Коло” спільно з гуртами “Крапка” та “School Teachers” запросили всіх любителів акустичної музики та дружніх посиденьок на “Природний Незалежник” в парк Металургів. Варто сказати, що таких любителів виявилося справді немало, близько 150 слухачів сиділи на травичці просто неба. А музиканти підготували для них особливі сюрпризи: старі пісні в новому звучанні, з бандурою, подарували “Крапка” та “Своєрідне Коло”; чуттєву англомовну лірику – хлопці зі “School Teachers”; разом з “Колом” співали пісні на слова класиків та сучасників літератури (Т. Шевченка, Л. Костенко, С. Жадана), а з “Крапкою” – під запальні ритми дарбуки – уявляли себе супергероями, освічувались у коханні та, головне, згадали, що всі ми є українцями і, перш за все, людьми.

Справжній хіт – кавер пісні “Stan” (Eminem feat Dido). У версії Тараса Білки (“Крапка”) лист адресувався нинішньому президентові Віктору Януковичу, а тему Dido виконувала Альона Сухарь на бандурі.

Двічі – на початку і наприкінці – прозвучав гімн України. Вдруге його вже співали стоячи всі глядачі. Напевно, свято все ж таки вдалося влаштувати. Нестача апаратури компенсувалась настроєм, драйвом і щирістю почуттів усіх присутніх.

Тож можна було б поставити крапку і сказати, що все вийшло якнайкраще. Але, як у тому анекдоті з “ложками, що знайшлись, та осад лишився”, деякі нюанси все ж таки залишили неприємний присмак. У метушні хтось поцупив прапор України, що музиканти принесли з собою та повісили на дереві, де він собі спокійно висів до кінця концерту. Не така то вже й біда, але дуже засмутив сам факт його раптового зникнення. І чомусь не заспокоює думка про те, що це міг бути недолугий прояв патріотизму…

От власне і всі враження від святкування Дня Незалежності та зокрема “Природного Незалежнику” – подарунку всім небайдужим запоріжцям від музикантів “Своєрідного Кола” (Андрія Толстікова, Альони Сухарь, Ігоря Ніконова), “Крапки” (Тараса Білки, Тараса Василенка, Дмитра Чижа) та “School Teachers” (Олексія Плахоніна та Романа Бойка). Ще раз всіх зі святом! Будьмо людьми у своїй, незалежній, квітучій Україні!

Вас також може зацікавити

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *