З Днем Незалежності! (роздуми “простого українця”)

День Незалежності України в соціальних мережах виглядає так: вітальні статуси та аватарки, купа української музики та картинок у стрічці новин. І суперечливі коментарі. Мовляв, “якщо навколо стільки патріотів, чому країна в дупі” або “ви тут святкуєте, а вони розвалюють державу”… Хтось звинувачує всіх навколо у лицемірстві, хтось, навпаки, обстоює право людей ділитись святковим настроєм вірить у те, що слава України ще попереду. Часто можна зустріти такі закиди, типу, “а що ти зробив для України, що почепив собі на аватару її прапор?” Цікаво, коли так само в мережі масово вітають всіх з Новим Роком, ніхто не питає: “А що корисного ти зробив у цьому році, що сидиш у капелюсі Діда Мороза?” Справді, абсурдно звучить!.. Та не у випадку Дня Незалежності, який, наразі, далеко не для кожного українця, на жаль, є святом. Але чому має бути соромно привітати друзів з цією датою тільки тому, що комусь це може видатись лицемірством? Чому має бути соромно відчути себе українцем? Зрештою, чи настільки погана “мода на патріотизм”?

Колись мій друг попросив мене написати вірш на тему “Україно, що я можу для тебе зробити?” Це було завданням в універі (!), я написала… І з того моменту це питання час від часу мене переслідувало. А й справді, що можу зробити я — не політик, не відомий громадський діяч, не знаний митець. “Простий маленький українець”. Відповідь була очевидною і не дуже — “перейти на українську”! Це справді найпростіше і найменше, що можна зробити. Для цього не треба міняти роботу, друзів, звички. Не треба лізти з вилами на барикади. Зате вже це допомогло б позбутися паскудного відчуття “недоукраїнця зі Сходу”, яке нам ще й досі прищеплюється…

Тож, ризикуючи нарватись на звинувачення у псевдопатріотизмі, вітаю всіх зі святом Незалежності! Пам’ятаймо, що “дупа” — поняття відносне, а честь і гідність — категорії, якими може оперувати лише вільна людина!
Зі святом! Будьмо!

Вас також може зацікавити

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *