Звичайне глупство

Вміння бути циніком
дасться і без зусиль.
Бути людиною —
дертися по вертикальній стіні.
Сізіфова робота.
Звичайне глупство.
Кому то вдавалось —
дертися по вертикальній стіні.
Василь Стус

Навколо явища “платних” мітингів розгорілась суперечка. Одна точка зору: це явище викорінити неможливо, бо люди зневірились у будь-якій владі, вони не знають, чого чекати від завтрашнього дня, тож краще мати маленьку вигоду сьогодні. Якби влада не була такою цинічною по відношенню до людей, то й люди б ходили на мітинги за ідею, а не за купюру в 50-100-200 грн. Інша точка зору, що це триватиме доти, доки люди не збагнуть, що зміни починаються з кожного з нас і що влада чинитиме з нами так, як ми їй дозволимо. І що, принаймні, треба мати самоповагу, бо інакше як змусити ще когось нас поважати.
Тож хто правий у цій суперечці? Чи те, що “все навколо дупа” є виправданням для власної безпринципності та бездіяльності, чи – поштовхом для дії, для самовдосконалення, для зміни маленького світу навколо себе?
Бути циніком і скептиком вигідно. Це форма самозахисту. “Ідейні” – вони вразливі. Але якою має стати критична маса цих “ідейних” в суспільстві, щоб це суспільство врешті решт змінилось? Чи мріяти про це – звичайне глупство, бо споконвіку “наша хата була скраю”?

Вас також може зацікавити

4 thoughts on “Звичайне глупство
 1. Чого відео лише з мітингу Партії регіонів? Давайте покажемо й інших “ідейних”!:)
  По темі: мітинги та демонстрації – це не така вже обтяжливість, щоб за них ще й гроші хотіти. А для декого ;) – це взагалі за радість:) І на початку ХХ століття, і наприкінці його люди збиралися на акції в десятки разів більші, ніж зараз – і без всяких грошей, just for lulz:)
  Чому зараз “впадлу”, не зрозуміло. Мабуть, таки через нещирість політиків. Але це все одно не причина! Якщо мітинг партійний чи кандидатський, тоді сумніви можна зрозуміти. Але коли акція присвячена якійсь проблемі, і ця проблема тебе непокоїть, то які можуть бути сумніви?!
  Якщо ж мова йде про щось більше, ніж участь в акції (наприклад, сидіння у агіт.наметі перед виборами), то тут за якісь “добові”, мабуть, не має бути соромно ні партії, ні активісту. Бо за час сидіння у наметі активіст таки має щось їсти, щось вдягати і т.д.

  1. про намети слушна думка
   і про те, щоб доповнити підбірку)
   просто це була спонтанна думка, і поки вона не втекла, я її зафіксувала, а вже як ілюстрацію – перше, що знайшла, вставила.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *